32 671 11 21 otelo@otelo.com.pl

W naszych poprzednich artykułach mogli Państwo przeczytać o wiertłach, ale czym jest wiertło bez porządnej wiertarki? Dlatego w tym tekście postaramy się przybliżyć Państwu rodzaje wiertarek oraz nakreślić różnice pomiędzy poszczególnymi modelami.
Zanim jednak przejdziemy dalej, musimy wspomnieć że najbardziej prostą wiertarką, nie wymagającej prądu jest powoli zapomniany już świder ręczny. Świder ręczny, jak sama nazwa wskazuje służy do ręcznego wykonywania otworów, jednak z uwagi na fakt że jest on napędzany siła ludzkich mięśni, jest zastosowanie jest mocno ograniczone i nadaje się on jedynie do wiercenia w drewnie, lub w miękkich tworzywach sztucznych.
Z kolei za najpopularniejsze urządzenie, które powinno znajdować się w każdym domu uznaje się wiertarko-wkrętarki. Tego typu urządzenia idealnie nadają się do wszelkich prac domowych, oraz niesamowicie ułatwiają naprawy czy proste prace remontowe. Przy zakupie wiertarko-wkrętarki warto chwilę się zastanowić ponieważ, jest to urządzenie które kupujemy na lata i być może warto dołożyć 200-300 złotych więcej i zakupić produkt z wyższej półki cenowej, który będzie nam dobrze służył przez lata i będzie narzędziem wszechstronnym.
Popularne są takę wiertarki udarowe i bez udarowe, które służą do wiercenia otworów w miękkich materiałach (bez udaru), ale także pozwalają wiercić otwory w materiałach znacznie twardszych (wiertarki udarowe).
Do tej pory omówiliśmy najpopularniejsze urządzenia, które można spotkać w niemal każdym domu czy warsztacie. Warto także jednak wiedzieć o istnieniu takich urządzeń jak wiertarko-mieszarki, które służą do mieszania gipsu bądź farby, czy też wiertarek stołowych które służą do wiercenia precyzyjnych otworów i są używane przez profesjonalistów. Wszystkie z opisanych powyżej urządzeń, możecie znaleźć w naszym sklepie internetowym, a średni czas dostawy wynosi zaledwie dwa dni robocze! Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem!