32 671 11 21 otelo@otelo.com.pl

Wiertło stopniowe jest bardzo charakterystycznym wiertłem którego nie sposób pomylić z niczym innym. Wiertła tego typu służą do wykonywania otworów, o określonej na wiertle średnicy. Wierteł tego typu używa się zazwyczaj do wiercenia w blachach metalowych przy wykorzystaniu wiertarek lub wiertarek stołowych. Poniżej umieszczamy kilka filmików z serwisu YouTube które pokazują zastosowanie tych narzędzi skrawających.

Wiercenie okrągłego otworu w okrągłej rurze.

Poniżej zamieszczamy filmik który znaleźliśmy na YouTube na kanale alfer® aluminium Gesellschaft mbH. Cały materiał wideo ma zaledwie 43 sekundy, jednak tylko w zupełności wystarczy żebyśmy mogli zapoznać się z zasadą działania tego typu wierteł.

Wiertła stopniowe – wykorzystanie domowe

Oczywiście wiertła choinkowe (bo tak też są nazywane) mogą mieć zastosowanie także w prostych pracach domowych, co doskonale możemy zobaczyć na poniższym filmie, który również znaleźliśmy w serwisie YouTube

Jak więc doskonale można zobaczyć na powyższych dwóch filmikach, wiertła tego typu mają szerokie zastosowanie i znajdują odbiorców zarówno wśród profesjonalistów, jak i majsterkowiczów. Według nas, każdy majsterkowicz powinien mieć jedno tego typu wiertło w swojej skrzynce – nigdy przecież nie wiadomo kiedy się przyda!